ТОДОР АНЧЕВ И ВЛАТКО СЕМЕНАКОВ МЕЃУ СЕДУМТЕ УЛТРАМАРАТОНЦИ КОИ ДЕНЕС ГО ПОСЕТИЈА ВЕЧНОТО ПОЧИВАЛИШТЕ НА ТОДОР ПРОЕСКИ ВО КРУШЕВО

WEB Телевизија во живо

По повод 25 јануари, роденденот на “Балканскиот ангел”, Тоше Проески, неговото вечно почивалиште го посетија седуммина македонски ултрамаратонци кои секој октомври го трчаат маратонот за Тоше, од Нова Градишка до Крушево. Меѓу нив беа и членовите на АК 7-ми Ноември” од Гевгелија, Тоше Анчев. и Влатко Семенаков. Тие, предводени од Наум Капричевски, и придружувани од Стела и Бруна, фанови на Тоше од Хрватска, положија цвеќе на гробот на пејачот кој има само датум на раѓање, и кој вечно ќе биде во срцата на сите оние кои уживаа во неговата песна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *