СПОРЕД КИНЕСКИОТ КАЛЕНДАР, 2024 ГОДИНА Е ГОДИНА НА ЗМЕЈОТ

WEB Телевизија во живо

Според кинескиот календар, 2024 година е година на Дрвениот змеј – еден од 12-те знаци во кинескиот хороскоп. Змејот претставува авторитет, просперитет и среќа. Родените во годината на змејот се познати по нивното волшебно однесување, посебна личност и силни лидерски способности. За некого годината може да биде полна со изненадувања, а за други разочарувања.

Во кинеската астрологија, секоја година се поврзува со елемент и животински знак.
Годината на змејот се очекува да биде време на визионерски лидери, иноватори и решавачи на проблеми. Се предвидува и дека 2024 година ќе биде одлична година за започнување нови проекти, истражување на нови можности.
 
Во однос на трендовите во индустријата, се очекува да процутат бизнисите во вештачка интелигенција, сајбер безбедноста и соларната енергија. Следната година на Дрвениот змеј во кинескиот зодијак ќе биде 2084 година – за 60 години.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *