ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА ЗЕДОА УЧЕСТВО НА БОЖИЌНИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ ВО ВАЛАНДОВО

WEB Телевизија во живо

Пожарникари од Гевгелија, Струмица, Валандово, и Радовиш, во Валандово учествуваа на Божиќен турнир во мал фудбал и пинг-понг.
Турнирот се одржува втора година по ред, а годинава домаќини беа пожарникарите од Валандово.
Како што информираа од ТППЕ Гевгелија, преку вакви спортски средби пожарникарите се дружат и разменуваат искуства како на спортски, така и на професионален план.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *