ПОБЕДА НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ЗА САМОДОВЕРБА

WEB Телевизија во живо

Во последната средба на Европското ракометно првенство во Германија, македонските ракометари ја победија репрезентацијата на Швајцарија со 29-27 и го освоија третото место што ќе биде многу важно при разигрувањето за учество на Светското првенство.
За разлика од претходните средби против Франција и Германија, вечерва ракометарите прикажа далеку подобра игра , а една од главните причини дефинитивно беше голманот Мартин Томовски.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *