ПО ПАУЗА ОД 52 ДЕНА ПОВТОРНО ВОСПОСТАВЕН ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ СКОПЈЕ- ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

По 52 дена прекинат железнички сообраќај на пругата Скопје – Гевгелија, од денеска тој повторно се одвива нормално. Патничкиот воз кој вчера од 16,55 часот тргна од Скопје е првиот кој по подолга пауза стигна до Гевгелија, без притоа патниците да преседнуваат во автобус. Поправен е железничкиот мост на вливот на Црна Река во Вардар, кај локалитетот Стоби. Поправката на вториот столб чинеше половина милион евра, но загубите кои Македонија ги претрпе, посебно со прекинот на товарниот меѓународен сообраќај се огромни.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *