„НЕ СУМ ГРЕШНИЦА“ Е НОВАТА ПЕСНА НА БАРБАРА, КОЈА ГИ ЗАБАВУВАШЕ ГОСТИТЕ ВО НОВОГОДИШНАТА НОЌ ВО „PAINT IT BLACK“ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

„Не сум грешница“ е новата песна на Барбара, што ја потпишува Тони Апостоловиќ, алијас Tony Show а снимена е во студиото на Драган Ристовски, кој е и продуцент на песната. Станува збор за балада, која на Барбара и се допадна уште на првите стихови. – Кога ја слушнав првата строфа: „Дали можам среќна да сум јас, душа боли немам глас, бара љубов, бара спас..,“ реков- тоа е тоа. Тоа сум јас и мојот живот испеан во една песна.“ Во овој, слободно може да се нарече- проект учествуваше инструменталистот Рикардо Хуна (кларинет) а пратечките вокали ги испеа Гога Вучиќ. За видео записот за „Не сум грешница“ се погрижи продукцијата на авторот – Tony Show mk music кој и го режираше спотот. Спотот е работен на неколку локации во Скопје, во две цркви на Скопска црна гора: Свети Илија и Света Троица. Бидејќи има убави спомени од учеството во регионално најпопуларното музичкото шоу „Никад није касно“, Барбара планира песната да ја промовира и во Србија а за тој пазар е направен аудио и видео запис на српски јазик. Претпоставувате, секое доаѓање во Македонија Барбара ја прави многу среќна а посебно дружбата со нејзините пријатели и драгите колеги. -Живеам и работам во Швајцарија од 1988 година, во фирма за оптика. Но, песната, поточно музиката ме прави многу среќна. Додека работам на микроскоп, работниот ден го почнувам и завршувам слушајќи музика и на тој начин добивам поголем елан за работа. Голема радост ми причинува настапот во хотелот Paint it black во Гевгелија, каде ќе имам настап за новогодишните празници. Бидејќи таму и ќе ја дочекам Новата 2024 година, а југот на нашата земја е секогаш сончев, сигурна сум дека ќе имаме прекрасна година!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *