НАТКА СТОЕВА И АТАНАС ЕПОВ НАЈБРЗИ ВО НОВОГОДИШНАТА ТРКА ОРГАНИЗИРАНА ОД АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Веќе четврта година по ред Атлетскиот клуб 7- ми ноември ја продолжува традицијата со организирање на Новогодишната трка!
Пријавувањето беше до 29.12.2023 година до 23:59 часот. Се трчаше по точно одредена патека! Стартот беше од кружниот тек кај поранешна Алатница , по ул. Булевар Гевгелија спрема влезот на градот, се искачува надвожњакот, по симнувањето се минува покрај бензинската пумпа Окта од надворешната страна и се врти десно на патот кој продолжува до Мотел Сенатор до самиот крај на асфалтираниот пат. Се вртите назад и се враќате по истата патека. Задолжително мораше да се истрчаат 5 километри за да биде признат резултатот. Време на трчање: Најрано 00:00 на 30.12.2023 година а требаше да се заврши најдоцна до 23:59 на 01.01.2024 година.
 
Резултати од новогодишната трка:
Жени:
1. Натка Стоева 32:27
2. Магдалена Јованова 35:17
3. Наташа Демерџиева 35:20
Мажи:
1. Атанас Епов 17:51
2. Мики Петровски 20:04
3. Петар Лешев 23:13
4. Никола Нанчев 23:34
5. Зоран Иванов 27:10
6. Игор Коцевски 29:08
7. Орце Цветков 29:59
8. Васко Проданов 31:00
9. Горан Јованов 31:15

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *