КК „ГЕВГЕЛИЈА“ ГО ЗАПОЧНА И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ПРВЕНСТВОТО ВО ТРЕТАТА ЛИГА СО ПОБЕДА

WEB Телевизија во живо

Младите кошаркари на „Гевгелија“, кои се натпреваруваат во третата кошаркарска лига- Исток, го започнаа вториот дел од овогодишното првенство со убедлива победа. Тимот на тренерот Алексовски во салата „26 Април“ забележа убедлива победа против екипата на „Вардар“ од Скопје со 77-67.
Во наредното коло, гевгеличани гостуваат во Скопје, каде ќе играат со конкурентот за првото место, екипата на „Маџари ГБ“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *