ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА „ПОДАРИ РАДОСТ НА РОЖДЕСТВО“

WEB Телевизија во живо

155 подготвени вреќи со производи денеска се поделија на Бадник, на семејства од социјален ризик, во нашата Гевгелија. Од Гевгелиското архиерејско намесништво изразија благодарност до сите, што се одзваа на повикот за Хуманитарната Акција и што помогнаа и овие наши сограѓани да ја почувствуваат Божиќната радост.
И оваа година Гевгелиското архиерејско намесништво, со благослов на Митропол Повардарски, господин Агатангел организираше хуманитарна акција „Подари Радост на Рождество“, за собирање донации во прехрамбени продукти и средства за лична хигиена по повод Новогодишните и Божиќни празници.
Поединците и фирмите, своите донации ги доставуваа во двата свети храма во Гевгелија и на пунктовите низ гевгелиските маркети.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *