ГО СНЕМА ПРВИОТ ГОДИНЕШЕН СНЕГ КОЈ СИНОЌА ПРОВЕЈУВАШЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Првиот снег кој синоќа, сабота, 20 јануари „падна“ во Гевгелија, не достигна ниту еден сантиметар и веќе утринава повеќе нема ниту трага од него. Утринската температура беше 0 степени, додека преку денот таа ќе се искачи до 6 степен.
За утре, метереолозите предвидуваат наутро ведро, тивко и многу студено, додека преку денот сончево со мала до умерена локална облачност, со температура во Гевгелија од -8 до 5 степени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *