ДОДЕЛЕНИ МЕДАЛИТЕ И НАГРАДИТЕ ЗА НОВОГОДИШНАТА ТРКА НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Во дворот, пред просториите на АК „7-ми Ноември, денеска на мала свеченост им беа досделени медалите и пригодните награди(новогодишни пакетчиња од „Европа“), на првопласираните тркачи во машка и женска конкуренција, која ја организираше АК „7-ми Ноември“. Наградите ги врачи претседателот на атлетскиот клуб Игор Коцевски.
Во машка конкуренција златниот медал го доби Атанас Епов, сребрениот Мики Петровски(кој од оправдани причини не можеше да дојде на доделувањето), додека брозата отиде во рацете на Петар Лешев.
Кај жените злато освои Натка Стоева, сребро, Магдалена Јованова и бронза Наташа Демерџиева.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *