ЦРВЕН КРСТ ГЕВГЕЛИЈА ГИ ОТВАРА ВРАТИТЕ ЗА ХУМАНИТЕ КРВОДАРИТЕЛИ

WEB Телевизија во живо

За прв пат, во организација на Црвен крст Гевгелија, ќе биде одржана крводарителска акција во просториите на Црвениот крст Гевгелија. Акцијата ќе се одвива на 31 јануари 2023 година, (среда) од 10 до 16 часот. Просториите на Црвениот крст се наоѓаат на улица Ѓорѓе Велков број 12, во близина на фудбалското игралиште на „Кожуф“.
Дојдете, дарувајте крв и придонесете крвта да го чека болниот, а не болниот да чека крв и запознајте се со работата на Црвен крст Гевгелија директно од срцето на организацијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *