ЧЕСНИОТ КРСТ ПО ДОМОВИТЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗА БЛАГОСЛОВ ЌЕ ГО НОСАТ НИКОЛА И ИВАН ИЛИЕВСКИ

WEB Телевизија во живо

Гевгелиското архиерејско намесништво денеска објави дека Светиот Крст, кој од реката Вардар го извади Теодор Цветков државјанин на Република Бугарија, по домовите за благослов ќе го носат гевгеличаните Никола и Иван Илиевски.
Заминувајќи од Гевгелија, Теодор Цеков изјави:
– “Со вера во Христа Господа секоја година на различни места скокам по Светиот Крст за здравје и спасение, од Гевгелија си заминувам со позитивни чувства и бидете живи и здрави.”
Нека им е честито и благословено !

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *