37. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Советот на Општина Гевгелија ќе заседава на 29 јануари 2023 година(понеделник). На својата 37. седница, која ќе се одржи во малата сала на Народниот театар, со почеток од 10,30 часот, Советот на Општина Гевгелија ќе ги разгледува буџетските Предлог-Програми од областа на културата, спортот, социјалната заштита, еднакви можности и за работа на Локалниот младински совет во 2023 година. Исто така, ќе расправа по Извештаите за реализација на повеќе програми за 2023 година, како Предлог-Заклучок за усвојување на Извештајот за работата на Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во Гевгелија за 2023 година, Предлог-Заклучок за усвојување на Програмата за работа на Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во Гевгелија за 2024 година, како и Предлог-Решение за давање согласност на Програмата за работните активности на ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија за 2024 година

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *