ВО КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ И МОТО КЛУБ “РЕТКИ ПТИЦИ ГББ” СОБРАНИ 38 КРВНИ ЕДИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

Вчера, понеделник, 11 декември 2023 година, Црвен крст Гевгелија и Мото клубот “Ретки птици ГББ” – Гевгелија, во соработка со Институтот за трансфузиона медицина реализираа успешна крводарителска акција.
Во периодот од шест часа, во просториите на Пионерскиот дом, вкупно крв даруваа 38 крводарители.
На граѓаните кои даруваа крв во знак на хуманиот чин им беа доделени симболични подароци – маици со мотото на акцијата “Надеж” и производи од компанијата “Пајдаков” – Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *