УЗУНЧЕВ ПОСТИГНА 10 ГОЛОВИ ЗА ПОБЕДА ПРОТИВ СЛОВАЧКА. ДЕНЕС МАКЕДОНИЈА ИГРА СО РОМАНИЈА ЗА ПРВОТО МЕСТО

WEB Телевизија во живо

Македонската У-19 репрезентација денес ќе игра за победничкиот пехар на Трофеј Карпати 2023 против домашната репрезентација на Романија.
Вчера, македонските јуниори ја совладаа репрезентацијата на Словачка а денес ќе играат за првото место.
На мечот со Словачка, македонските јуниори прикажаа одлична игра, и без проблеми стигнаа до двоцифрена победа. Најефикасен во оваа победа беше Узунчев, кој постигна 10 голови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *