УТРИНАВА, 22 ДЕКЕМВРИ, ВО 4 ЧАСОТ И 27 МИНУТИ НИ ПРИСТИГНА – ЗИМАТА

WEB Телевизија во живо

Рано наутро, точно во четири часот и 27 минути, денес, петок на 22 декември 2023 година ни дојде зимата. Ќе трае 88 дена, 23 часа и 39 минути, до 20 март 2024 година.
Денот на доаѓањето на зимата е познат и како зимска краткоденица и ќе биде најкраток оваа година. Ноќта постепено ќе станува пократка, а денот подолг.
Следните три зими ќе започнат на 21 декември, а во 2027 година повторно на 22 декември.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *