ТВРДОГЛАВОСТ ИЛИ НАЧИН НА МАЛИТЕ ЛУЃЕ ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ УРБАНИСТИЧКИТЕ ПЛАНОВИ

WEB Телевизија во живо

Сите сакаме аутсајдери, нели? Некој кој нема да биде малтретиран, кој ќе се залага за себе и за своите права пред сите моќни корпорации и влади, сите тие ни даваат на сите нас надеж дека ние, малите луѓе сепак ја имаме моќта.
Земјиштата на кои живееле овие луѓе што ви ги претставуваме биле наменети за изградба на разни проекти од јавен интерес. Но, тие рекле – не може. Решиле да останат во своите домови по секоја цена, а тоа резултирало со некои прилично чудни сообраќајни ситуации кои го обиколија светот.
Едит Мејсфилд одбила да го продаде својот дом дури и откако ѝ понудиле повеќе од 1 милион долари за него. Таа подоцна стана инспирација за филмот „Up“
Куќа среде пат во изградба во Нанинг. Сопственикот на куќата не постигнал договор со локалната власт за компензација за уривањето
Властите морале да изградат обиколница околу блок од станови затоа што три семејства нема да се повлечат.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *