ТРАДИЦИОНАЛЕН ДОЧЕК НА ДЕДО МРАЗ СО ЗАБАВНА ПРОГРАМА ЗА ДЕЧИЊАТА

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Пионерски дом „Јосип Броз Тито“- Гевгелија и ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија ќе ја организираат традиционалната културно-уметничка манифестација по повод Нова година- Дочек на Дедо Мраз. Дечињата од Гевгелија ќе го дочекаат Дедо Мраз на Градскиот плоштад во Гевгелија, на 28 декември 2023 година, во 12:00 часот.
 
Притоа, ќе се забавуваат и со солистите и членовите на хорот на Детскиот музички фестивал „Калинка“, а ќе имаат можност и да го проследат настапот на Танцовото студио „Мистик“. Потоа, програмата продолжува со детската претстава „Шарена приказна“ во изведба на Драмската секција за деца при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, под менторство на Катица Џишева Дупарова. Претставата ќе започне во 14:00 часот, во Народниот театар- Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *