СО КОМИТСКА ВЕЧЕР ОДБЕЛЕЖАНИ 33 ГОДИНИ НА ОК ВМРО-ДПМНЕ ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На 17 декември 2023 година, О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија ја организираше традиционалната Комитска вечер, на која се одбележаа 33 години од основањето на Општинскиот комит на ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија, проследена со масовна посетеност.
 
Настанот го отвори претседателот на О.К. ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија, Димитар Вегов кој порача дека изминатите години биле исклучително тешки за работа, но, Општинскиот Комитет работејќи сплотено и заедно со сите членови и граѓани, постигнал големи успеси и добри резултати.
 
За прв пат во историјата на оранизирање на овој настан се поделија благодарници на истакнати членови кои дале свој придонес во работата на Општинскиот Комитет и со чиј придонес биле постигнати големи резулати.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *