ПРЕЗЕНТИРАН ПРОЕКТОТ „ПАМЕТНА КЛУПА“ НА МЛАДИТЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Вчера (5 декември 2023 година), во Малата сала на Народниот театар- Гевгелија, се одржа вториот настан во организација на Општина Гевгелија и Агенцијата за млади и спорт во рамки на Проектот за поддршка на младинското учество во животната средина и климатските промени на локално ниво преку вклучување на младите во донесувањето одлуки за политиките за животна средина, поддржан од УНИЦЕФ.
 
На вториот настан, беше презентирана нацрт-проектната документација на еко-решение за одбраниот проект од страна на младите, Локалниот младински совет и младинските здруженија- поставување паметни клупи во Гевгелија којшто со мнозинство гласови беше изгласан како приоритетен од наведените 13 предлог-проекти на првиот настан за детектирање еко-проблеми на локално ниво. Настанот имаше за цел дискусија и можност за надополнување на нацрт-елаборатот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *