ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЗАКОНОТ ЗА БЕСПЛАТНА ПРАВНА ПОМОШ

WEB Телевизија во живо

Регионалниот центар за одржлив развој ги повикува граѓаните на општина Гевгелија на средба со законодавен експерт кој пред присутните ќе го презентира Законот за бесплатна правна помош, механизмите и начините за поднесување на барања и претставки до релевантните институции.
Средбата ќе се одржи на ден 21.(четврток). 12.2023 година со почеток во 16:00 часот во просториите на Центарот за социјална работа.
Средбата е во рамки на проектот: „Биди дел од системот!“ кој го спроведува Регионален центар за одржлив развој, а финансиран од Европската Унија, дел од проектот за „Техничка поддршка за подобрување на овозможувачката средина за граѓанските организации во Република Македонија“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *