ПО ДВА ДЕНА ДОЖД, НАРЕДНИТЕ ТРИ ДЕНОВИ СОНЦЕ И ТЕМПЕРАТУРИ ДО 14 СТЕПЕНИ

WEB Телевизија во живо

Во Гевгелија во изминатите 24 часа наврнаа 29 литри дожд на метар квадратен. Најмногу дожд за изминатите 24 часа до 07 часот наврна во Маврови Анови 59 л/м2, 50 Струмица, 45 Битола, 43 Демир Капија, Наредните денови утрата ќе бидат студени, преку денот во најголем дел од Македонија ќе биде сончево. По одделни котлини ќе има појава на магла.Температурата ќе достигне до 14 степени

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *