МИНИМАЛНАТА СИНДИКАЛНА КОШНИЧКА ВО МАКЕДОНИЈА ТЕЖИ 56.000 ДЕНАРИ

WEB Телевизија во живо

Со овие средства четиричлено семејство едвај ќе преживее и тоа трошејќи исклучиво на најнеопходните работи, без никаков луксуз и без можност да тргнат барем еден денар на страна како заштеда.
Мора да се напомене дека сумата од 56 илјади денари е доколку четиричленото семејство поседува свој стан а доколку живее под кирија минималната кошница тежи 71.972 денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *