КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО СОУ “ЈОСИФ ЈОСИФОВСКИ” – ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Црвен крст Гевгелија ќе организира крводарителска акција во СОУ “Јосиф Јосифовски” – Гевгелија, на 20 декември ( среда), во времето од 9 до 16 часот
Црвен крст и Вие заеднички да ја вратиме традицијата за дарување на крв и хуманоста за спас на човечки живот во овој предпразничен период, се вели во најавата на Црвен крст Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *