КАМИШИБАИ- ПРЕТСТАВА „СКАЗНА ЗА РИБАРОТ И РИПКАТА“

WEB Телевизија во живо

Предновогодишно, членовите на Драмската секција за деца при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, под менторство на Катица Џишева Дупарова, ќе се претстават со камишибаи- претстава „Сказна за рибарот и рипката“ од Александар Пушкин. Претставата ќе се прикаже утре (22.12.2023 г.), во ЈОУ Пионерски дом „Јосип Броз Тито“- Гевгелија, со почеток во 19:00 часот. Влезот е слободен.
Илустрациите, како дел од сценографијата за камишибаи- претставата, се на Антонија Крстова, член на Ликовната секција при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, под менторство на м-р Александар Јанев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *