ИЗВОРНИК-НАСТАН НА ДЕЦАТА КОИ РАБОТАТ ВО ДРАМСКАТА И ЛИКОВНАТА СЕКЦИЈА, И ШКОЛАТА ЗА ТАПАНИ ПРИ ДОМ НА КУЛТУРА

WEB Телевизија во живо

Во понеделник на 18. декември со почеток од 19.00 часот, во Дом на култура „Македонија“ со свој настан наречен ИЗВОРНИК ќе се претстават секциите кои работат при домот: драмската секција, ликовната секција како и школата за тапани. Влезот е слободен!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *