ГРАЃАНИТЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВААТ ВО КРЕИРАЊЕТО НА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНАТА ЗА 2024 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Со цел да ги дознаат приоритетите во буџетот за 2024 година, Општина Гевгелија ја стави во функција алатката на својата веб страна https://www.gevgelija.gov.mk/…/3988-gragjansko-ucestvo…. Со помош на оваа алатка граѓаните од градот и населените места имаат можност и по електронски пат да учествуваат во креирањето на Буџетот на Општина Гевгелија за 2024 година со своите: идеи, предлози и потреби.
Граѓаните можат да учествуваат во креирањето на Буџетот на Општина Гевгелија за 2024 година со пополнување на анкетен прашалник и предлози за одредена област: комунална и патна инфраструктура, улично осветлување, животна средина, образование, култура, спорт и млади и сл.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *