АУДИЦИЈА ЗА ДЕТСКИОТ ФЕСТИВАЛ „КАЛИНКА 2024“

WEB Телевизија во живо

За сите деца кои сакаат да бидат солисти или хористи на наредниот фестивал „Калинка 2024“, фестивалскиот одбор организира две аудиции во Пионерскиот дом во Гевгелија, и тоа,
За децата од 9 до 12 години во петок, 15 декември 2023 година во времето од 15 до 19 часот
За децата од 5 до 9 години во сабота, 16 декември 2023 година во времето од 12 до 16 часот.
Децата за аудицијата треба да подготват рефрени од нивните омилени детски песни.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *