АНИМИРАН ФИЛМ ЗА ДЕЦА „БИБИ И БОБИ: ЗВУЦИТЕ НА НОВАТА ГОДИНА“

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, на 23 декември 2023 година, во Народниот театар- Гевгелија, ќе го прикажува анимираниот филм за деца „Биби и Боби: Звуците на Новата година“. Влезниците се пуштетни во продажба по цена од 100 денари и можат да се купат во Народниот театар- Гевгелија. Емитувањето ќе започне во 12:00 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *