ТРКАТА „RUN TOGETHER“ И ДЕТСКАТА ТРКА ОД САБОТА СЕ ОДЛАГААТ ЗА ВО НЕДЕЛА.!

WEB Телевизија во живо

Поради најавените неповолни временски услови, а се со цел масовност на учесниците и публиката, организаторот реши сите трки закажани за во сабота да се одложат во недела по завршувањето на трките од 5 и 10 километри, во термини како што се наведени подолу.
Исто така Добротворниот саем „Исчекорете и Подарете“ во организација на Фондацијата Аполонија ќе се одржи во периодот од 9:00 до 15:00 часот во недела (05.11.2023 година)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *