ТППЕ ГЕВГЕЛИЈА ДОБИ СПЕЦИЈАЛЕН ДРОН ЗА ПРЕВЕНЦИЈА И НАВРЕМЕНО ОТКРИВАЊЕ НА ПОЖАРИ

WEB Телевизија во живо

ТППЕ Гевгелија доби дрон со специфичен фокус за рано откривање на пожари и нивно движење, со цел превенција и полесно управување со катастрофи.
Дронот е обезбеден преку проектот „Рано откривање на пожарите и нивно движење за превенција и справување со катастрофи – eFIDAR“, кој го имплементира Центарот за развој на Југоистокот заедно со Регионот на Централна Македонија, Грција и Центар за управување со кризи, Република Македонија. Проектот е финансиран од страна на Европската Унија преку Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка помеѓу Грција и нашата држава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *