ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „МАКЕДОНСКИ НЕПОКОР“ ОД ДРАГИЦА ДАГАЛЕВА

WEB Телевизија во живо

Во сабота, 25-ти ноемврил со почеток во 18 часот, во хотел „Нар“, ќе се одржи промоција на книгата поезија „Македонски непокор“ на Драгица Дагалева. Покрај авторката, на промоцијата ќе зборува и Емилија Старделова.
Поетесата Дагалева е родена 1953 година во Гевгелија. Основното и средно образование го завршува во својот роден град, каде продолжува да работи, и да живее до ден денешен.
„Македонски непокор“ е нејзина прва книга на која работеше неколку години.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *