ПРЕМИЕРА НА АРТ ФИЛМОТ „ОГЛЕДАЛО“

WEB Телевизија во живо

Утре, среда, 22 ноември 2023 година со почеток од 19.30 часот во фоајето на Дом на култура во Гевгелија, премиерно ќе биде прикажан арт филмот “Огледало” во продукција на Дом на култура “Македонија”, а во сорaботка со ансамблот за традиционална музика и игра Бојмија од Гевгелија. Влезот е слободен.
 
После повеќегодишните истражувања и повеќе од 6 месеци снимање на терен, конечно проектот „Огледало“ ќе доживее премиерно прикажување.
Арт филмот ОГЛЕДАЛО претставува синкретизам од технологијата, техничките можности на визуелната антеопологија преку кои е прикажан секојдневниот живот на луѓето во почетокот на XX век.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *