ОБУКА ЗА ВЕЛОСИПЕДСКИ ВОДИЧИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Дали може Гевгелија и регионот да прерасне во пријателска туристичка дестинација за вело – туристи? Зошто Кожуф е најпривлечната планина за „маунт-бајкери“? Дали и како обучен вело-водич може да си обезбеди дополнителни приходи и под кои услови тоа може да го направи? Што е вело-водич?
Зошто единствената велосипедска патека во градот не е целосно завршена и како истата да биде направена според стандарди и безбедна за велосипедистите? Дали постојат услови во Гевгелија за обележување на велосипедска лента или изградба на велосипедска патека по стандарди? Дали и колку вело-туризмот е популарен и какви услуги можеме да им понудиме на туристите?
Ова беа дел од прашањата кои ги поставија членовите на „Гевгелија точак клуб“на првата обука за вело – водичи, која беше реализирана во рамки на проектот „ИДЕАС“ кој што го имплементира Фондацијата за локален развој и развој на информатички технологии од Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *