НА ДЕНЕШЕН ДЕН РОДЕНИ ДВЕ ИКОНИ НА ЦЕЛА ЕДНА ГЕНЕРАЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Во 1940 година во Хонг Конг е роден Ли Џун-фан (кинески: 李振藩, Ли Јун-фан), попознат како Брус Ли, американски актер, режисер, велемајстор за боречки вештини, филозоф и основач на боречката вештина џиткундо.

Две години подоцна, во 1942 година, во Сиетл, Вашингтон, роден е американскиот рок пејач, господарот на електричната гитара и текстописец Џими Хендрикс, еден од најпопуларните музичари во светот во шеесетите години на 20. век. Умре во 1970 година од предозираност со дрога.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *