СТУДЕНТИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО. ЛИЛЈАНА ТАНЧЕВА МЕХМЕД-СТРАТЕШКА КОМУНИКАЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Како Фулбрајт стипендист, Лилјана ја препознава важноста од усогласување на нејзиното академско потекло со нејзините професионални цели. Програмата PMMA на Фордам ја привлекува поради одличната репутација, разновидните понуди за курсеви и привлечноста на локациите во кампусот, особено во Њујорк. Прецизно анализирајќи ги курсевите на програмата, Лилјана откри дека патеката „Стратешка комуникација“ совршено ја надополнува нејзината работа во невладините организации и како извршен продуцент на видео производи.

Нејзините специфични интереси се во градењето публика, трансформирањето на проектите на НВО во самоодржливи потфати и стекнувањето деловни вештини. Примарната цел на Лилјана е да ужива во ова уникатно искуство, да учи од исклучителни поединци, да учествува во ретки можности како волонтирање со програмата на NY Emmy Awards и да создава трајни спомени. Нешто повеќе од два месеци од програмата, таа веќе го поврзува стекнатото знаење со нејзината кариера, возбудена за новите идеи кои ќе ја обликуваат нејзината иднина и ќе го носат белегот на програмата ПММА на Фордам.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *