БИБЛИОТЕКАТА „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ РАСПИША ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА ЕСЕИ, РАСКАЗИ И ДИЗАЈН НА КОРИЦА НА КНИГА

WEB Телевизија во живо

По повод Месец на книгата ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“ – Гевгелија распишува литературен конкурс за есеи (за ученици запишани во средното училиште во Гевгелија) и раскази (за ученици од шесто до деветто одделение во основните училишта на територијата на општина Гевгелија), како и конкурс за дизајн на корица на книга.
На Конкурсите, можат да учествуваат учениците од основните и средното училиште во Гевгелија. Темите во сите три категории се слободни.
Делата треба да се пратат на bibliotekagevgelija@yahoo.com, а рок за испраќање е 30.11.2023.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *