ТРИ ГОДИНИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА РАБОТАТА НА ПРВАТА ПРИВАТНА ГРАДИНКА ВО ГЕВГЕЛИЈА, „ЅУНИЦА“

WEB Телевизија во живо

Брачната двојка Рената Динева и Александар Сламков се сопственици на првата приватна градинка во Гевгелија со прекрасно име „Ѕуница“. Деновиве прославуваат три години од своето постоење. „Љубовта кон децата, и желбата за работа со нив е основниот мотив за опстојување на оваа градинка „
На годишнината, Рената ни изјави „ Верувајте во вашите соништа и некогаш и вашата ѕуница ќе се појави и сонот што го посакувате ќе се оствари.“. Посакуваме уште многу вакви годишнини.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *