ПОЧИНА МЕТЈУ ПЕРИ, АКТЕРОТ ОД СЕРИЈАТА „ПРИЈАТЕЛИ“

WEB Телевизија во живо

Метју Пери, кој се прослави во серијата „Пријатели“(Friends), во кој го портретираше ликот на Чендлер Бинг 10 сезони, беше пронајден мртов во неговата куќа во Лос Анџелес во саботата. Тој имаше 54 години.
„Потресени сме од смртта на нашиот драг пријател Метју Пери“, се вели во соопштението од телевизијата Warner Bros, која ја продуцираше серијата Friends. „Метју беше неверојатно надарен актер… Влијанието на неговиот комичен гениј се почувствува низ целиот свет, а неговото наследство ќе живее во срцата на многумина.
„Ова е ден што го крши срцето и ние ја испраќаме нашата љубов до неговото семејство, неговите најблиски и сите негови посветени обожаватели“.
Минатата година, Пери објави мемоари со наслов Пријатели, љубовници и големата страшна работа. Во книгата, актерот за првпат зборуваше за некои од неговите приватни здравствени борби, вклучително и за борбата со зависноста од опијати.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *