КАДЕТИТЕ НА РК „ПАРТИЗАН“ НА ТУРНИР ВО БУГАРИЈА

WEB Телевизија во живо

Кадетите на Рк Партизан од Гевгелија учествуваат на меѓународниот турнир „Атанас Карабељов“ во „Неврокоп Арена“ во Гоце Делчев , Бугарија. Турнирот се одржува викендов од 13 до 15 октомври, а на истиот покрај екипи од Македонија, учествуаат и екипи од Бугарија и Грција. Организатор на турнирот е РК Пирин 64 од Гоце Делчев од Бугарија.
Иако на првиот ден, младите ракометари загубија од екипата на Интер од Благоевград, тие оставија добар впечаток, а играчот на РК Партизан Васко Зајков беше прогласен за најдобар стрелец на натпреварот со постигнати 16 голови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *