ТЕТОВЦИ СО ПРОТЕСТ ЈА ОДБЕЛЕЖАА ДВЕГОДИШНИНАТА ОД ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО КОЈА ЗАГИНАА 14 ЛИЦА

WEB Телевизија во живо

Со барање за нова истрага и обвинение со кои, како што велат, ќе се докажат вистинските виновници за пожарот во тетовската модуларна болница, денеска семејствата на 14-те лица кои починаа во оваа несреќа, на јавен протест го искажаа незадоволството од првостепената пресуда за случајот.
Во обраќањето од местото на некогашната модуларна болница, семејствата на починатите побараа оставки од републичкиот обвинител Љубомир Јовески, главниот обвинител во Тетово, Бесир Алиу, обвинителите Зорица Павловиќ, Дејан Петрески, Ханефи Амети
376415965_1497688457727918_7771670983537728321_n

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *