СО ПОБЕДАТА НАД „ПЕЛИСТЕР“, ФУДБАЛЕРИТЕ НА „КОЖУФ“ ПО ПЕТ КОЛА И ПЕТ ПОБЕДИ СЕ ЛИДЕРИ НА ТАБЕЛАТА!

WEB Телевизија во живо

Дерби дуелот на петтото колото во Втората македонска фудбалска лига се одигра вчера во Гевгелија, предизвика голема радост меѓу навивачите на гевгелискиот клуб, а особено на нивната навивачка група „Фантоми“. Ако битолчани беа благи фаворити на овој натпревар, сепак, во една возбудлива завршница, домаќините дојдоа до трите бода, извојувајќи победа во самиот финиш со 3-2(2-1).
 
Кожуф поведе со 2-0, но полувремето заврши со 2-1. Во вториот дел битолчани успееја да израмнат на 2:2, и кога сите мислеа дека натпреварот ќе заврши со нерешен резултат, Кожуф во 90 минута го постигна победоносниот гол. По ова коло, Кожуф е нов лидер во првенството и единствен тим кој има пет победи од пет натпревари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *