СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ГЕВГЕЛИЈА-СИНОТ ЈА ИСТЕПАЛ СВОЈАТА МАЈКА

WEB Телевизија во живо

Приведен 32-годишен маж од Гевгелија бидејќи ја истепал својата 69-годишна мајка.
– На 02.09.2023 во 01.00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Гевгелија го лишиле од слобода И.М.(32) од Гевгелија затоа што во домот физички ја нападнал неговата 69-годишна мајка, сооошти МВР.
Како што додаваат оттаму, тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *