ЧЕТВОРИЦА АТЛЕТИЧАРИ ОД ГЕВГЕЛИЈА НА 4-ТА ТРКА НА ЗДРАВЈЕТО „АЛМОПИЈА 2023“ ВО ГРЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Здружението Almopia’s S.D.Y., Општина Алмопија и Подрачната единица Пела, го организираа 4-тиот Здравствен пат на Алмопија , денес, недела на 10 септември!! На трката на 19 километри, на која учество зедоа над 150 тркачи, со старт од Пожарско (Loutraki) до С’ботско (Aridaia) успешен настап имаа атлетичарите на АК „7-ми Ноември“, Драган Ристов, Дарко Прошевски и Живко Петков, додека на 5 километри настапи Васко Проданов.
Инаку, здружението на „здравствени тркачи“Almopia’s S.D.Y е основано во 2017 година од членови кои се љубители на трчањето, пешачењето и возењето на велосипед.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *