БОГОРОДИЦА ДОБИ НОВО ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

WEB Телевизија во живо

Изградено е уште едно ново детско игралиште во центарот на населеното место Богородица кое треба да биде сведок на многу детски насмевки и убави спомени.
Дечињата од ова населено место ќе имаат можност квалитетно да го поминуваат слободното време со многу нови содржини. Најмалите се нашата иднина и затоа Општината има обврска за создавање услови за квалитетно детство.
Проектот опфаќа високо квалитетна мека подлога, детски реквизити и урбана опрема за рекреација.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *