УТРЕ, СРЕДА, ФИНАЛЕ НА ТУРНИРОТ „КМФ МИРАВЦИ 2023“

WEB Телевизија во живо

На 16 .08.2023 год.(среда ) ке се одигра финалната вечер на турнирот КМФ Миравци 2023 г
Во големото финале или натпреварот за 1 во место во сениори ќе се сренат екипите на Баламов Компани од Негорци и екипата на Црна река од Возарци
Во малото финале или натпреварот за 3 место ќе се сретнат екипите на Алупласт Васил Гевгелија и екипата на Стамков трејд Гевгелија.
 
На крајот на натпреварите ќе се одржи и церемонија на доделување на пехарите на победниците во сениорска ,јуниорска конкуренција и поединечните награди за најдобар стрелец ,најдобар голман и најдобар играч на турнирот КМФ Миравци 2023 г
Со тоа и ќе заврши 34 ти по ред турнир во мал фудбал КМФ Миравци 2023

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *