ТРИ МЛАДИ КОШАРКАРИ СТАВИЈА ПОТПИС НА ДОГОВОРИТЕ СО КК „КОЖУВ“

WEB Телевизија во живо

Три домашни млади кошаркари ставија потписи на договорите со гевгелискиот прволигаш. Се работи за Павле Иванов, Димитар Пандев и Дарио Митевски.
Павле Иванов е младински репрезентативец кој настапува за Кк Вардар тој бил избран за Мвп на државното првенство М18 во кој Вардар ја освои шампионската титула, тој е висок 202см.
Димитар Пандев доаѓа од екипата на Мзт Скопје и игра на позициите 4/5 се работи за играч висок 208см.
Дарио Митевски исто така доаѓа од екипата на Мзт Скопје и игра на крилната позиција, се работи за млад играч кој има 21 година и е висок 190см.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *