„ROLING STONES“ ГО НАЈАВУВААТ НОВИОТ АЛБУМ ПРЕКУ ПРОДАВНИЦА ЗА СТАКЛО?

WEB Телевизија во живо

Криптичната реклама, која се појави во источниот лондонски „Hackney Gazette“ минатата недела, на прв поглед изгледа како промоција за новиот бизнис, „Hackney Diamonds“, но со подетално испитување содржи референци за неколку од најголемите хитови на бендот.
„Нашиот пријателски тим ви ветува задоволство“, се вели во него. „Кога ќе кажеш дај засолниште, ќе ги поправиме твоите скршени прозорци“.
Брзиот повик до телефонскиот број наведен во огласот води до снимена порака.
„Добре дојдовте во Hackney Diamonds, специјалисти за поправки на стакло“, вели машки глас со акцент на Кокни. „Не лути се, исправи го“.

Hackney Diamonds наводно се отвора за бизнис на почетокот на септември – нешто што обожавателите го толкуваат како навестување за датумот на издавање на албумот.
Стоунс допрва треба да дадат изјава за претстојниот албум, за кој обожавателите веруваат дека ќе се вика „Хакни дијаманти“, но има доволно велигденски јајца за да продолжат.

Погледот на веб-страницата на Hackney Diamonds го покажува името на новиот бизнис што треба да биде напишано со ист фонт како и албумот „Some Girls“ на бендот од 1978 година. Буквата „i“ во „Diamonds“ е испреплетена со познатото лого за усни на Стоунс, а на страницата се наведува дека бизнисот е основан во 1962 година – истата година кога е формиран бендот. Можеби најзначајно, условите за приватност на страницата се оние на Universal Music Group, издавачката куќа на бендот.
 
Новиот албум ќе биде 31 студиски албум на Стоунс и нивни прв по смртта на тапанарот Чарли Вотс во 2021 година. Претставник на Ролинг Стоунс контактиран од CNN одби да ја коментира рекламата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *