ПРЕКИН НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ДЕНЕС ОД 16 ЧАСОТ

WEB Телевизија во живо

ПРВИОТ ВОЗ ШТО НЕМА ДА СООБРАЌА ПОРАДИ ОВА ЌЕ БИДЕ НА РЕЛАЦИЈАТА СКОПЈЕ-ГЕВГЕЛИЈА
 
Машинскиот и извршен персонал во ЖРСМ Транспорт попладнево во 16 часот ќе стапи во бојкот со прекин на железничкиот сообраќај поради неисплатен втор дел од платата за јули, изјави за МИА Тони Димовски, претставник на машинскиот и извршниот персонал.
Димовски најави дека нема да сообраќаат патничките и товарните возови.
-Бојкотот ќе трае до исполнување на поставеното барање, изјави Димовски.
Тој соопшти дека првиот воз што нема да сообраќа поради бојкотот ќе биде на релација Скопје-Гевгелија предвиден со возниот ред за 16:55 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *